سهم من از خیابان

آقای پرشیای سفید که وقتی از دور می بینی من دارم می پیچم پاتو بیشتر روی پدال گاز فشار می دی و چراغ می دی و بوق می زنی که مبادا من قبل از تو رد شم، می دونی اگه یک ثانیه تعلل کنم تاکسی پشت سری در موردم چی می گه؟! من صدای موتوری که از کنارم رد می شه و می گه تو باید پشت ماشین لباسشویی بشینی رو می شنوم!

آقای راننده که توی ترافیک 7 صبح همت به هر زحمتی که شده می خوای از من رد شی مبادا لکه ی ننگی به مردانگی ات بشینه، می دونی که منم از همون سیستمی گواهینامه گرفتم که تو گرفتی؟! می دونی که منم سوار همون ماشینی می شم که امثال تو توی همین خیابونا سوار می شن، چند مدل بالا یا پایین تر چند میلیون کمتر یا بیشتر؟

برادرم لازم نیست همه جا ژست حمایت از زنان بگیری و هزار تا پست رو علیه طرح امنیت اجتماعی و عفاف و حجاب لایک کنی و بگی اگر مردند جلوی تجاوز گروهی باغ و ... رو بگیرند!

هیچ می دونی وقتی بهم راه نمی دی وقتی چراغ می دی که از سر راهت برم کنار  وقتی اگه سهوا پامو پشت چراغ ار روی کلاچ بردارم و ماشین خاموش بشه توی دلت یا بلند می گی زن رو چه به رانندگی! داری به حق و حقوق من تجاوز می کنی؟!

من هم همونقدر از این خیابون ها سهم دارم که تو...

/ 9 نظر / 30 بازدید
بهارک

بابا چرا انقدر عصبانی؟؟ مثل اینکه خیلی دلت پره ها ولی میدونم آره حق باتو هست به وب منم سر بزن ممنون[ماچ]

راحله

خشونت هميشه يك چشم كبود و دندان شكسته و دماغ خوني نيست. خشونت، تحقير، آزار و گاهي يك نگاه است. مي دانيد؟ كتك بدترين نوع خشونت عليه زنان نيست. كبودي و زخم و شكستگي خوب مي شوند. قدرت و شادابي و باور به خويشي كه از زن در طول ماهها و سالها گرفته مي شود گاهي هيچ وقت، هيچ وقت، ترميم نمي شود خشونت خود ما زنانيم كه تمامي اينها را مي پذيريم بي هيچ اعتراضي و آن كسي را هم كه در ميانمان به اعتراض بلند مي شود با القاب زن فلان و بهمان به سخره مي گيريم . خشونت خود خودمانيم و از ماست كه بر ماست (تهمينه ميلاني)

فری

چقدر ادم حسابشون می کنی راحله جون! بیخیال... بذار هرچی دلشون می خواد بگن تو کار خودتو کن و جیگرشونو بسوزون [شیطان]

فری

ترمه اونم چه ترمه ای! باب دل خودت... منتظرته بهش سر بزن[ماچ][بغل]

راحله

سلاااااااااااااام دوست خوبم، خوبي؟؟؟ احيانا شما هيچي براي نوشتن نداريد؟؟؟ تو هم كه شدي بدتر از من!!![سوال]

میتینگ آنلاین

حق با توست! چرا یهو دعوا شد؟ سلام. مهم اینه که همه ی این مردا بی برو برگرد سرشون تا کمر جلوی یه زن خمه و عشق و محبت درخواست می کنن. به چنان ضعفی میفتن که اشکی که ادعا می کنن ندارن فرت و فرت می ریزه. به تاریخ که نگاه کنید به خوبی در میابید پس از دوران مادر شاهی مردان با چه چنگ و دندانی سعی در تضعیف زن در تمام دنیا کرده اند. ایراد کم هم از زنان نیست.خیلی ها ضعیفه بودن و عروسک بودن را با لطافت و نرمش زنانه اشتباه می گیرند و این گونه می خواهند در دل مردان جا باز کنند. اصلا برای چه باید باز کنند؟ این تربیت غلط چه در مردان و چه در زنان حاصل تاریخی طولانی است که کم کم رفع خواهد شد. این تربیت و افکار غلط چنان مردان و زنان را به چالش کشیده است که مردان با این حرفا و ادعاهای پوشالی تا خرخره در کار و زحمت و بدبختی می افتند چرا که مردند و زنانی هستند که زالو وار ایشان را می مکند و مدام می گویند وظیفه ات است! مرد ها هم از این افکار غلط کم ضرر نمی کنند خواهر من!‌فقط کمتر می فهمند چه سرشان می اید! همین.

راحله

هنوز حرفت نيومده؟؟؟[سوال]

راحله

پس من چی ام؟؟ اینهمه خواننده و شنونده!! اصلا برای خودت، دل خودت!! بهانه نیار راحلهههههه [سوال]

میتینگ آنلاین

منظورم اینه که درست می شه و زن ها باید برای درست شدنش تلاش کنند. نه با عروسک بودن! بلکه با انسان بودن! این زمان می بره. شاید به قد عمر ما. اما فقط نسل ما مهم نیست . من، شما، اون خانم یا اون آقا هر کدام هر کاری بکنن روی نسل بعدی اثر می ذاره. پس بهتره حق رو بگیرید. چون حق دادنی نیست!